НМТ-2024: реєстрація за допомогою застосунку Дія

Відтепер охочі зареєструватися для участі в НМТ під час створення персонального кабінету мають змогу скористатися мобільним застосунком Дія. Для цього достатньо мати ID-картку або закордонний паспорт у Дії.

Ця опція стала доступною завдяки спільним зусиллям команди IT-фахівців Українського центру оцінювання якості освіти та команди Дії.

Зі створення персонального кабінету за допомоги  спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО, розпочинається реєстрація для участі в НМТ. Перший крок, а саме введення особистих даних (реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати народження, даних документа, що посвідчує особу), можна зробити за допомоги застосунку Дія або шляхом самостійного заповнення форми в реєстраційному сервісі.

Реєстрація з використанням застосунку Дія пришвидшить процес проходження цього кроку. Учасникові достатньо через Дію надіслати копію цифрового паспорта — персональні дані, необхідні для реєстрації, будуть завантажені до сервісу реєстрації автоматично. Крім того, не потрібно буде додатково завантажувати копії паспорта та картки платника податків вручну.

З’ясуймо, як це зробити. Зайшовши на сторінку спеціального сервісу «Реєстрація для участі в НМТ», після ознайомлення із запропонованим документами натисніть на кнопку «Розпочати реєстрацію», потім  виберіть опцію «Створити за допомогою Дії», далі натисніть на QR-код або відскануйте його камерою смартфона, на якому встановлена Дія та підтвердіть відправлення копії паспорта Дія.Підписом. 

Далі в сервісі реєстрації залишається заповнити коротку стандартну форму, зокрема: 

  • зазначити контактну інформацію, 
  • обрати категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років»
  • указати навчальний предмет на вибір серед запропонованого переліку, 
  • вибрати населений пункт в Україні, де плануєте перебувати в дні проведення іспиту, чи населений пункт за кордоном, де бажаєте пройти НМТ, 
  • завантажити копію документа про освіту (якщо ви випускник 2024 року — завантажити довідку з місця навчання,  якщо закінчили школу в попередні роки — копію атестата чи свідоцтва про повну загальну середню освіту). 

Після цього обов’язково треба натиснути відповідну кнопку в сервісі, щоб ваші дані пішли на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Персональний кабінет є каналом вашої комунікації з регіональним центром оцінювання якості освіти: тут ви отримаєте повідомлення про успішну реєстрацію. До речі, відтепер і вхід до персонального кабінету можливий за допомогою Дія.Підпису. Для цього відкрийте сторінку персонального кабінету, виберіть варіант “Вхід за допомогою застосунку Дія”, натисніть на QR-код або скануєте його камерою смартфоном, на якому є Дія, та пройдіть перевірку за фото.