Кафедра Готельно – ресторанної справи та туризму

Гостинність – це одна з найбільш розвинених, динамічних та захопливих галузей у світі;  з кожним новим витком технологічного розвитку, з кожним унікальним запитом  гостя у цій сфері відкриваються ще більш різноманітні та особливі можливості роботи.

Але це не лише про кар’єрне зростання. Робота у сфері гостинності може принести вам значно більше бонусів, що пов’язані не тільки з професійним зростанням, а й зі здоров’ям та добробутом.

Є 9 причин, чому варто вже зараз обрати спеціальність, що пов’язана з готельно-ресторанною та туристичною сферою.

1. ТВОРЧИЙ ЗАПАЛ 

Вже давно було доведено, що подорожі розширюють кругозір і надихають на творчість. У цій сфері жоден день не схожий на інший, і саме це допомагає працівникам набувати гнучкості, креативності та відкритості до нового. 

2. ЗДОРОВ’Я ТА ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ 

Кар’єра у сфері гостинності дозволяє побачити світ – саме з цим твердженням пов’язані припущення щодо покращення психічного та фізичного здоров’я. Ті, хто часто подорожує, спостерігають у себе зниження тривожності, депресії та стресу. Також, саме у мандрівників рідше трапляються серцеві напади, краще працює імунна система, мислення стає більш гнучким, а тривалість життя – довшою. 

3. АДАПТИВНИЙ ТА УНІВЕРСАЛЬНИЙ ДОСВІД 

Гостинність – це зосередження сил працівника в усьому, що дозволяє клієнту отримати фантастичні враження. Це означає, що навички, отримані у цій сфері, можуть бути застосовані у будь-якій галузі бізнесу та в усіх куточках світу. До того ж, готель – це мікроорганізм, де можна отримати вміння у багатьох справах – кулінарне мистецтво, фінанси, HR, проектний менеджмент, комунікації, бізнес-менеджмент, продаж та організація заходів.  

5. НАЙВИШУКАНІШІ ЇЖА, НАПОЇ, РОЗВАГИ ТА ВІДПОЧИНОК 

Робота у цьому бізнесі занурює вас в атмосферу вишуканості з найкращими винами, найсмачнішими стравами та люксовими кімнатами для проживання. Кар’єра у гостинній сфері – це крок до якіснішого життя.

6. “НАЙЩАСЛИВІША” СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ.

Готельно-ресторанна справа знаходиться на 6 позиції серед індустрій, які вважаються “найщасливішими”. Це визначили завдяки опитуванню респондентів, які відгукувалися про сферу гостинності наступними висловами: ‘Я в захваті від моєї роботи та проектів”, “Я працюю з чудовими людьми”, “Я почуваюся цінним працівником”. Компанії, які працюють у цій сфері, намагаються зробити все, щоб їхні працівники почувалися задоволеними у професійному плані.

7. ШАНС ЗРОСТИ І ЗРОСТАТИ Й НАДАЛІ 

Окрім чисельних подорожей по всьому світу, у сфері гостинності можна здобути і широку мережу контактів, і, відповідно, безліч можливостей для росту. Люди, які працюють у сфері гостинності, зустрічають в середньому  втричі більше людей, ніж представники інших професій.

8. РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Для професіоналів у сфері гостинності неабияк важливо ефективно взаємодіяти з людьми з різних культур і вміти створити комфортні умови для кожного не лише фізично, а й емоційно. Особистості з високим емоційними IQ мають кілька переваг – вони здатні будувати кращі стосунки з іншими, уважніші до власного здоров’я і готові йти до успіху.

9. ПРИВАБЛИВІСТЬ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ

Ваш досвід роботи у сфері гостинності робить вас привабливішим кандидатом для роботодавців з інших галузей. Це пов’язано з широким спектром ‘soft skills’, які ви здобуваєте в готельно-ресторанній та розважально-туристичній індустрії – комунікабельність, готовність до співпраці та міжособистісна усвідомленість. Ці навички роблять вас достатньо конкурентоспроможним на ринку праці.