Реєстрація на практико-орієнтовані курси за посиланням
Це матеріали для викладання (teaching), навчання (learning) та досліджень (research) в будь-якому форматі й на будь-якому носії (цифровому або іншому), які знаходяться в суспільному надбанні або охороняються авторським правом, видані за відкритою ліцензією, котра дозволяє безкоштовний доступ, повторне використання, перепрофілювання, адаптацію та поширення іншими способами без обмежень або з лімітованими обмеженнями. Використання відкритих технічних стандартів покращує доступ та потенціал повторного використання.
Колекція посилань на відкриті освітні ресурси світу: повні університетські курси, інтерактивні міні-уроки, електронні підручники та ін.
Майданчик, де кожен бажаючий може як розмістити свої курси (є можливість зробити це безкоштовно), так і пройти навчання на розміщених курсах.
Ресурс об’єднує в собі кілька можливостей: доступ до 30 млн навчальних документів (завдання, лекції, есе та інш.). Є можливість задати питання та поспілкуватися з фахівцями з різних галузей. Представлено курси різної тематики та спеціальні картки для вивчення предметів.
Вільно доступна пошукова система, яка забезпечує повнотекстовий пошук наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Пошук виконується за різними джерелами, включаючи статті, дисертації, книги, реферати і звіти, опубліковані видавництвами наукової літератури, професійними асоціаціями, закладами вищої освіти та іншими науковими організаціями.
Національний репозитарій академічних текстів
Загальнодержавна розподілена електронна база даних, в якій накопичуються, зберігаються і систематизуються академічні тексти. Призначення Національного репозитарію – зробити максимально доступною для суспільства наукову інформацію України і світу, що сприятиме розвитку освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, шляхом поліпшення доступу до академічних текстів та сприяння академічній доброчесності.
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України
Бібліотека відкритого доступу, передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод, що відповідає Будапештській ініціативі відкритого доступ.
Вільна інтернет-бібліотека, проєкт Фонду Вікімедіа для створення бібліотеки з вільним вмістом, яка б постійно поповнювалася як оригінальними текстами, так і їхніми перекладами будь-якими мовами.
Вільне інтернет-зібрання, де кожен відвідувач може внести свій вклад в написання навчальної літератури: посібників, рецептів тощо. Він є одним з проєктів Фонду Вікімедіа і працює на технології «вікі», кожен може створити та змінити будь-яку сторінку вікіпідручника і безкоштовно читати, копіювати, видавати та змінювати його зміст.
Українська загальнодержавна реферативна база даних. Започаткована Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського та Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України.
Libnas | library portal of national academy of sciences of ukraine (Бібліотечний портал Національної академії наук України)
Дотримується політики відкритого доступу до опублікованого матеріалу, визнаючи пріоритетними принципи вільного поширення наукової інформації та обміну знаннями задля глобального суспільного прогресу.
Користувачі мають можливість вільно читати, завантажувати, копіювати контент з навчальною та науковою метою, а також розповсюджувати його з обов’язковим зазначенням авторства.
Національний екологічний центр України
Доступ до публікацій НЕЦУ з питань навколишнього середовища, екології, сільського господарства тощо.
Повнотекстова електронна база авторефератів дисертацій, захищених в Україні з 1998 по 2011 рр. Ресурс Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
На сторінці Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського НАН України представлений відкритий доступ до наукових журналів і збірників наукових праць, виданих в Україні, переважно за 5 останніх років, але є і з більш глибоким архівом.
Електронна бібліотека «УКРАЇНІКА»
Це національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних та друкованих джерел, створених в Україні та в інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що створюється на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. Створює електронну бібліотеку Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.
Електронна бібліотека «Diasporiana» є проєктом зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції. Містить рідкісні видання різної спрямованості.
Культура україни: електронна бібліотека
До складу електронної бібліотеки включено ресурси, що фізично зберігаються в фондах бібліотек, музеїв та інших закладів культури і ті, які надані авторами за договором на право використання об’єкта авторських прав. Напрямком формування фонду ЕБ обрана тема «Культура України».
УкрЛіб – бібліотека української літератури. На сайті представлено 380 біографій українських письменників, літературна енциклопедія, 700 творів з української літератури на вільні теми, 740 рефератів, народна творчість України, короткий переказ творів, літературно-критичні статті, сучасна українська література.
Бібліотека української поезії. Крім того, ресурс містить українські переклади класичних творів, тексти народних та сучасних пісень.
Бібліотека безкоштовних книг різної тематики українською мовою.
«СЛУХАЙ» онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою
До бібліотеки увійшло 100 аудіокниг класичної української прози та поезії зі шкільної програми і твори сучасних письменників з авторським начитуванням. Твори начитали ведучі, актори та музиканти, серед яких Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Богдан Бенюк, Даша Коломієць, Олександр Ярмак, Євген Галич.
Мультидисциплінарний відкритий електронний архів для українських вчених. Накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ до результатів досліджень (статей, навчальних матеріалів, презентацій тощо) українських вчених. Кожен бажаючий після реєстрації має можливість розміщувати повні тексти власних публікацій
ARRChNU – Науковий репозитарій Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича
eaNUPh – Електронний архів Національного фармацевтичного університету
eKhNUIR – Електронний архів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна
eKhSUIR – Електронний архів-репозитарій Херсонського державного університету
eKMAIR – Електронний архів Національного університету «Києво-Могилянська
ELAKPI – Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського
ElArKhADI – Цифровий архів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету
ElarKhNU – Інституційний репозитарій Хмельницького національного університету
elONUar – Eлектронний архів-репозитарій Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
ENPUIR – Архів наукових публікацій Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова
eNUFTIR – Електронний архів Національного університету харчових технологій
eNUOLAIR – Електронний архів Національного університету «Одеська юридична академія»
eONEU – Електронний інституційний репозитарій Одеського національного економічного університету
ErUCU – Електронний репозитарій Українського католицького університету
eSNUIR – Інституційний репозитарій Волинського національного університету ім. Лесі Українки
eSSUIR – Електронний архів Сумського державного університету
IRZNTU – Електронний інституційний репозитарій Запорізького національного технічного університету
KhNMU – Репозитарій Харківського національного медичного університету
ONMUIR – Інституціональний репозиторій Одеського національного медичного університету (ІРОНМедУ)
Електронна бібліотека Національної академії педагогічних наук України
Електронний архів Запорізького державного медичного університету
Електронний архів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка
Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі
Електронний репозитарій Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
Інституційний репозитарій Миколаївського національного аграрного університету
Інституційний репозиторій Київського університету імені Бориса Грінченка
Інституційний репозитарій Чорноморського національного університету імені Петра Могили
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України
Репозитарій Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського
Репозитарій Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця
Репозиторій (електронний архів) Дніпропетровської медичної академії
Репозитарій Центральноукраїнського національного технічного університету
Цифровий архів Національного університету «Острозька академія»
Цифровий репозиторій Національного університету водного господарства та природокористування
ABC Chemistry http://abc.chemistry.bsu.by/free-journals/
Добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів розділений на 2 частини: перша частина – журнали, повні тексти яких доступні в Інтернеті постійно, а друга – тестовий доступ і журнали, які тимчасово у вільному доступі.
Academic Journals https://academicjournals.org/journals.htm
Повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
ADT (Australiasian Digital Theses Program) http://adt.caul.edu.au/
Дисертації Австралії.
AEAweb https://www.aeaweb.org/econlit/content
Інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Індексує понад 750 журналів економічної тематики.
Найпопулярніший відкритий архів рефератів та повних текстів наукових публікацій, створений на базі бібліотеки Корнельського університету. Містить публікації з фізики, математики, комп’ютерних наук, біології, фінансів та статистики.
Bartleby https://www.bartleby.com/
Bartleby: безкоштовна енциклопедія з світової історії + класика Гарварду.
BASE https://www.base-search.net/
Одна з найпотужніших систем пошуку академічних ресурсів відкритого доступу (OAI-PMH), представлених в Інтернеті, що підтримується бібліотекою університету Білефельда. Більш ніж 53 млн. документів з різної тематики.
Bibliomania http://www.bibliomania.com/
Bibliomania: пропонує 2000 безкоштовних наукових документів, включно з науковими роботами.
BioMed Central https://www.biomedcentral.com/
База наукових журналів з медицини.
Chemindustry http://www.chemindustry.com/index.html
Пошукова ситема в галузі хімічної промисловості та суміжних з нею галузей. Надає доступ до катологу веб-сайтів (близько 45 тис. організацій), бази даних журнальних статей у вільному доступі, матеріалів, звітів та досліджень ринку хімічної промисловості, останніх наукових новин.
CiteSeerx http://citeseer.ist.psu.edu/index
Електронна бібліотека публікацій з комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing – ACI), пошуку та аналізу статей.
CiteSeerX http://citeseer.ist.psu.edu/index;jsessionid=BCE083F7D7B8A8D682FCBC2F5F03736
Пошукова система та цифрова бібліотека наукової літератури в галузі комп’ютерних наук та інформатики. Містить наукометричний апарат для аналізу цитування (Autonomous Citation Indexing – ACI).
Cogprints http://cogprints.org/
Відкритий репозиторій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія, біологія).
Найбільша у світі колекція наукових робіт із відкритим доступом. CORE – це некомерційна послуга, яку надає Відкритий університет та Jisc. Місія CORE полягає у об’єднанні всіх результатів досліджень із відкритим доступом зі сховищ та журналів у всьому світі та наданні їх у загальному відкритому доступі. Таким чином, CORE полегшує вільний необмежений доступ до досліджень для всіх.
DART-Europe http://www.dart-europe.eu/basic-search.php
Портал відкритого доступу до тез і дисертацій вчених Європейського Союзу. Колекція налічує 324 308 документів з 512-ти університетів 27-ми європейських країн.
Directory of Open Access Books (DOAB) https://www.doabooks.org/
Директорія книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.
Directory of Open Access Journals (DOAJ) https://www.doaj.org/
Каталог журналів відкритого доступу, створений за грантами благодійних фондів у 2002 році та підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція). В колекції понад 8 тис. назв журналів. Система є відкритою для розміщення наукових періодичних видань, які відповідають опублікованим стандартам системи.
DissOnline.de https://www.dnb.de/DE/Wir/Kooperation/dissonline/dissonline_node.html
Архів кандидатських, докторських дисертацій, захищених у Німеччині.
DiVA http://www.diva-portal.org/smash/search.jsf?dswid=-2879
країн EThOS. Electronic Theses Online Service (EThOS) – Сполучене Королівство.
E-Books Directory http://www.e-booksdirectory.com/
Каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.
EconPapers https://econpapers.repec.org/
Колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів (490 тис., з них близько 430 тис. у вільному доступі), книги (6 тис., з них близько 1,5 тис. у вільному доступі ), програмне забезпечення.
E–Journals.orghttp://www.e-journals.org/
База посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо).
Electronic Journals Library http://rzblx1.uni-regensburg.de/ezeit/index.phtml?bibid=AAAAA&colors=7%E2%8C%A9=en
Колекція електронних академічних журналів. Налічує більше 65 тис. назв, з них у безкоштовному доступі – 29 тис.
E-LIS http://eprints.rclis.org/
Найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.
Elsevier https://www.elsevier.com/open-access/open-access-journals
Журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.
Emerald https://www.emerald.com/insight/
БД, що зв’язує дослідження і практику. Ряд цифрових продуктів, портфель майже 300 журналів, понад 2500 книг і більше 450 навчальних програм.
EZB http://rzblx1.uni-regensburg.de/ezeit/
Elektronische Zeitschriften bibliothek – електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбургу; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.
FreeFullPDF.com http://www.freefullpdf.com/#gsc.tab=0
Пошуковик наукової літератури (актуальна інформація з кращих джерел для інноваційних проєктів). Пошук проводиться тільки на відібраних сайтах. Охоплення: більше 80 млн. повнотекстових наукових статей.
Getty Publications Virtual Library http://www.getty.edu/publications/virtuallibrary/index.html
Видання з мистецтва, історії, археології, архітектури та гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн і для завантаження у PDF-форматі.
Google Book Search https://books.google.com/?hl=ru
Світова електронна бібліотека книг.
Highwire https://portal.highwire.org/lists/allsites.dtl
Електронний архів наукових журналів видавництва Стенфордського університету. Тематика: біологія, біомедицина, фізіологія, клінічна медицина, психіатрія та ін. галузі медицини та суміжних з нею наук, а також соціальні науки. HighWire надає безкоштовний повнотекстовий доступ до понад 2,4 млн. статей.
Harvard University http://ocp.hul.harvard.edu/
Освітні ресурси Гарвардського університету.
HighWire Press https://www.highwirepress.com/
Репозитарій доступу до підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. Містить більше 1 тис. журналів, більше 2 млн. повнотекстових рецензованих статей у вільному Інтернет-доступі.
Hindawi https://www.hindawi.com/
Пошук серед більш ніж 200 рецензованих наукових журналів відкритого доступу з інженерії, математики, фізики, хімії, комп’ютерних наук, біології, медицини та ін. видавничої корпорації Hindawi.
Ibuk.pl https://libra.ibuk.pl/
Електронна бібліотека наукових книг на польській мові.
ICPSR Inter–university Consortium for Political and Social Researchhttps://www.icpsr.umich.edu/web/pages/instructors/teacher-resources.html
Ресурс забезпечує доступ до архіву даних про соціологічні дослідження в наукових цілях (більше 13 800 досліджень). Ресурс є найбільшим у світі архівом електронних даних з суспільних наук: політичні науки, соціологія, демографія, економіка, історія, правосуддя, зовнішня політика, протидія тероризму, освіта, расові та етнічні меншини, психологія, право та багато іншого.
IDEAS https://ideas.repec.org/
База даних з економічних наук університету штату Коннектикут. Містить посилання на понад 300 000 робіт, з них 200 000 – повнотекстові
IEEE IEL https://ieeexplore.ieee.org/Xplore/guesthome.jsp;jsessionid=2OebMboI7F-fDaJrQEBpSYFfw6NJI-JLkN6zreujfLUzeE3gYhSy!878820695
Електронна бібліотека більш як 3 мільйонів найбільш цитованих в світі наукових публікацій з електроніки, інформатики, електротехніки.
Ingentaconnect https://www.ingentaconnect.com/
Багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп’ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 4,5 млн. статей з 13,5 тис. наукових журналів таких відомих видавців, як Elsevier, Springer, IOP Publishing, Taylor and Francis, NPG та ін.
INPADOC http://www.delphion.com/
Всесвітній покажчик патентів World Patent Index охоплює дані про патентні документи США, Німеччини та інших країн, дозволяє здійснювати пошук патентів будь-якої галузі знань і промисловості.
InTech https://www.intechopen.com/
Видавець наукових книг та журналів відкритого доступу з різних галузей знань (STM – Science, Technology and medicine: Наука, Технологія та Медицина).
Ipl2(Internet Public Library) https://www.ipl.org/
Пошуковий портал, що містить посилання на англомовні сайти різної тематики: наука та технологія, соціальні науки, бізнес та економіка, комп’ютер та інтернет, культура та мистецтво та ін.
Free Medical Journals http://www.freemedicaljournals.com/
База даних медичних журналів; доступ до реєстрів і повних текстів.
FreeFullPDF.com http://www.freefullpdf.com/
Пошуковик наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проєктів). Пошук проводиться лише на відібраних сайтах. Охоплення: понад 80 млн. повнотекстових наукових статей.
Genamics journal seek http://www.journalseek.net/
Найбільша систематизована база даних електронних журналів у вільному доступі. База даних у даний час містить більше 105 тис. повних назв, 42 508 назв журналів 6 617 видавництв. Інформація про журнали включає в себе опис тематики, абревіатуру, посилання на домашню сторінку журналу, категорію і IS.
Journals4Free http://www.journals4free.com/
Портал академічних журналів відкритого доступу (більше 7 тис.). Пошук за категоріями, мовами або наявністю в базах даних: Scopus, PubMed, ISI Master.
JournalTOCs Discovery Service http://www.journaltocs.ac.uk/
Cервіс пошуку актуальної наукової інформації. Пошук здійснюється у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу (понад 15 тисяч назв журналів). JournalTOCs індексує статті одразу, як тільки вони з’являються в мережі.
J–STAGE https://www.jstage.jst.go.jp/browse/
Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic – японський портал наукової інформації, який надає доступ до понад 740 наукових журналів, близько 360 тис. статей з різних галузей знань.
Електронна колекція журналу “Jstor”. 6% загальної кількості матеріалів колекції – у вільному доступі (до 1923 року – матеріали, опубліковані в США; до 1870 року – інші матеріали). Журнал містить наукові матеріали з математики, економіки, політики, гуманітарних наук тощо. Вільнодоступна ретроколекція нараховує понад 500 тис. публікацій.
MathSciNET https://mathscinet.ams.org/mathscinet/
Бібліографічно-реферативна БД, створена американським математичним товариством.
Medline http://login.webofknowledge.com/error/Error?Src=IP&Alias=WOK5&Error=IPError&Params=&PathInfo=%2F&RouterURL=http%3A%2F%2Fwww.webofknowledge.com%2F&Domain=.webofknowledge.com
Бібліографічна БД, охоплює всі області медицини.
Архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів і наукових установ Данії. Більшість публікацій доступні в повних текстах.
National Technical Information Service (NTIS) https://www.ntis.gov/
База містить: реферати наукових досліджень, велику кількість німецьких дослідницьких звітів, записи з усіх областей наук, інженерії та технології. Джерела: головним чином звіти федеральних урядових агентств США, винаходи, доступні для ліцензування.
Nature https://www.nature.com/
Щотижневий, найбільш цитований в світі міжнародний, міждисциплінарний науковий часопис, доступ до рефератів безкоштовний.
OA publishing at Nicolaus Copernicus University https://apcz.umk.pl/
Періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).
OAPEN (Open Access Publishing in European Networks) https://www.oapen.org/
Колекція наукових книг з гуманітарних та суспільних дисциплін.
Open Educational Resources https://oercommons.org/
Відкриті освітні ресурси світу.
Open Knowledge Repository https://openknowledge.worldbank.org/
Публікації Світового банку.
Open Library https://openlibrary.org/
Добірка класичної літератури.
Open Yale Courses https://oyc.yale.edu/
Лекції та інші матеріали з гуманітарних дисциплін, суспільних і природничих наук.
OpenDOAR https://v2.sherpa.ac.uk/opendoar/
Довідник наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу.
Наукова база даних, що підтримується U.S. Department of Energy, Office of Scientific & Technical Information. Містить бібліографічні записи і електронні документи починаючи з 1943 р.
Periodica Polytechnica http://periodicapolytechnica.org/
Наукові періодичні видання Будапештського університету технології та економіки.
Project Gutenberg http://www.gutenberg.org/
Містить понад 33 тисяч безкоштовних електронних книг для завантаження та прочитання в онлайн-режимі.
Відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін, створений з метою поширення результатів світових наукових досліджень. Містить посилання на понад 925 тис. статей, 2700 книг більше 16 тис. вчених.
re3data https://www.re3data.org/
глобальний реєстр сховищ даних досліджень з усіх навчальних дисциплін.
ScienceDirect https://www.sciencedirect.com/
ScienceDirect є провідним інформаційним рішенням Elsevier для дослідників. Доступ до 9 мільйонів статей з 2500 перідичних видань.
SciGuide http://www.prometeus.nsc.ru/sciguide/index.ssi
Електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті. Сервіс пошуку якісних наукових ресурсів світового рівня.
Springer books https://www.springer.com/gp/open-access/books
Книги міжнародного наукового видавництва Springer з медицини, соціальних і технічних наук, фізики англійською мовою.
Springer journals https://www.springeropen.com/journals
Повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медицини, соціальних і технічних наук, фізики англійською мовою.
The New York Public Library https://nypl.overdrive.com/
Містить більш ніж 1000 безкоштовних книг у різних форматах.
The OpenCourseWare Consortium https://www.oeconsortium.org/
Освітні ресурси Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT)).
Theses Canada Portal https://www.bac-lac.gc.ca/eng/services/theses/Pages/theses-canada.aspx
Колекція дисертацій канадських вчених. Архів з 1965 року.
The ticTOCs Journal Tables of Contents https://www.journaltocs.ac.uk/
JournalTOCs є найбільшою, безкоштовною колекцією змістів наукових журналів (КТВА): понад 32 тис. журнали, включаючи 14 тис. обраних Open Access журналів і майже 12 тис. гібридних журналів від 3 238 видавництв.
The Directory Of Open Access Journals (DOAJ) https://www.doaj.org/
Каталог журналів відкритого доступу, який підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція). У колекції більше 8 тис. назв журналів. Система є відкритою для розміщення наукових видань, що відповідають опублікованим стандартам системи.
UNESCO Documents and Publications https://unesdoc.unesco.org/?locale=ru
Бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО з 1945 р. по теперішній час.
United States Patent and Trademark Office Web Patent Database http://patft.uspto.gov/
Сайт містить повні тексти та малюнки патентів США, починаючи з 1976 р. по теперішній час. Пошук по БД може бути проведений за номером патенту, ключовими словами назви і реферату, прізвищем та за іншими полями. Підтримується USPTO – Бюро Патентів і Торгових марок США.
University of Pennsylvania Books Page http://onlinebooks.library.upenn.edu/
Більше мільйона безкоштовних ресурсів для завантаження.
US Patent and Trademark Office. Official Gazette https://www.uspto.gov/learning-and-resources/official-gazette
Офіційний бюлетень Бюро Патентів і Торгових марок США (з 1964 р. – по теперішній час, безкоштовний пошук і перегляд). Офіційний бюлетень публікується щовівторка для подання патентів, які будуть опубліковані, і торгових марок, які будуть зареєстровані.
VideoLectures.Net http://videolectures.net/
Колекція високоякісних відеолекцій світу.
База даних із понад 15 мільйонів дослідників.
World lecture project https://world-lecture-project.org/
Відеобібліотека відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.
VideoLectures.Net https://videolectures.net/
Колекція високоякісних відеолекцій світу.
Інтернет–архів Нобелевської премії http://www.almaz.com/nobel/
Все про Нобелівську премію і її лауреатів.
ВУМ online, Відкритий Університет Майдану – освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Платформа пропонує понад 80 навчальних курсів, що сформовані з відео-лекцій, практичних завдань та контрольних запитань. Це курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери. Теми пов`язані з персональним розвитком та реалізацією вашого потенціалу; підприємництвом як механізмом якісного розвитку громади і суспільства; розумінням побудови та діяльності відкритого суспільства і його формування в Україні.
Coursera – платформа пропонує сотні безкоштовних навчальних курсів з різних дисциплін від університетів з різних країн світу. Coursera for Campus відтепер доступна для всіх українських закладів вищої освіти та студентів – це можливість доступу до понад 5200 курсів і 2200 проектів на безоплатній основі для закладів вищої освіти.
EdEra (Education Era) – студія онлайн-освіти. Платформа пропонує онлайн-курси, спецпроекти, інтерактивні підручники та освітні блоги.
ЕdX – платформа масових відкритих інтерактивних англомовних курсів, що заснована Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом.
Prometheus – українська платформа масових відкритих онлайн курсів, що надає можливість переглядати на безоплатній основі навчальні курси університетського рівня від викладачів КНУ, КПІ, Києво-Могилянської академії та інших закладів вищої освіти.
WiseCow – український відеолекторій, де зібрані короткі ролики по 10 хвилин (література, кіно, мистецтво, історія, журналістика, мода, міста, соціум).