Набір на підготовчі курси до НМТ триває!

Поширені питання стосовно НМТ

Шановні вступники!

Міністерство освіти і науки України надає відповіді на поширені питання стосовно національного мультипредметного тесту.

Що робити, якщо я не встиг / не встигла зареєструватися на НМТ?

У червні буде додаткова можливість створювати реєстраційні картки ー про неї буде повідомлено на сайті УЦОЯО.

Я реєструвався/реєструвалася на ЗНО ще в січні/лютому, однак змушений був /змушена була переїхати. Як змінити місце проходження НМТ?

На вашій Інформаційній сторінці є функція, за допомогою якої ви маєте змогу зазначити місце свого перебування під час основної сесії НМТ ー у липні.

Чи можна пройти НМТ вдома?

Ні. НМТ можна буде пройти лише в тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), тобто у закладах освіти, де окремі класи/аудиторії будуть відповідним чином обладнані.

Чи можна пройти НМТ за кордоном?

Так. НМТ можна буде пройти в деяких країнах Європи. Наразі заплановано проведення в Австрії, Бельгії, Болгарії, Великий Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литві, Молдові, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччині, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії і Швеції.

Чи буде проходити НМТ на окупованих територіях або на територіях, де тривають активні бойові дії?

На жаль, ні. Учасники, які не зможуть прибути до ТЕЦ під час основної сесії НМТ, зможуть пройти тестування під час додаткової в липні – серпні або спеціальної в серпні – вересні.

У межах ЗНО учасник проходив по 4–5 тестів, тепер – лише 1, що складається з трьох частин, кожна з яких відповідає окремому навчальному предмету. Як у конкурсному балі вступника буде враховано напрям його підготовки?

До результатів кожного блоку НМТ буде застосовано коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає. Для вступу на інженерні спеціальності більшої ваги набуватиме результат з математики, на гуманітарні – з історії України.

У ЗНО для учасників з особливими освітніми потребами створювали спеціальні умови. Чи буде їх створено під час НМТ?

НМТ – комп’ютерне випробування, під час якого неможливо забезпечити всю низку пристосувань, які організатори пропонували під час ЗНО. Учасники, чиї особливі освітні потреби не можуть бути реалізовані на НМТ, отримають про це офіційне підтвердження і вступатимуть до закладів вищої освіти без результатів НМТ.

Чи потрібний сертифікат учасника ЗНО для участі в НМТ?

Для проходження НМТ сертифікат учасника ЗНО не потрібен, однак номер і PIN-код, зазначені в ньому, потрібні для входу на Інформаційну сторінку.

Які документи потрібні для допуску до ТЕЦ?

Для допуску до ТЕЦ обов’язкові паспортний документ і запрошення-перепустка (документ із зазначеною адресою і часом початку тестування, який можна буде завчасно завантажити зі своєї Інформаційної сторінки).

Якщо учасник не зможе взяти участі в основній сесії НМТ, як пройти тестування?

Учасники, які не зможуть прибути до ТЕЦ під час основної сесії НМТ, зможуть пройти тестування під час додаткової у липні – серпні або спеціальної у серпні – вересні.

Чи має бути укриття в приміщенні ТЕЦ?

Укриття цивільного захисту має бути або в приміщенні ТЕЦ, або біля нього.

Чи будуть переривати НМТ під час повітряних тривог?

Так. Під час повітряної тривоги всі учасники НМТ, а також працівники ТЕЦ перейдуть в укриття, а після завершення повітряної тривоги повернуться до ТЕЦ. Якщо повітряна тривога не буде тривалою, учасники зможуть продовжити проходити НМТ, якщо ж вона триватиме довго – складатимуть іспит у додаткову сесію.