Україна – це Європа!

20 травня Україна традиційно відзначає День Європи. Для сучасної Європи цей день – символ, який разом з єдиною валютою, прапором і гімном ідентифікує політичну єдність Європейського Союзу. День Європи спершу відзначався як день заснування Ради Європи (5-го травня). В сучасній Європі це свято відзначається 9  травня. Саме цього дня в 1950 році в умовах “холодної війни” Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об’єднання післявоєнних європейських держав заради розвитку і процвітання в майбутньому. Його промова стала першим кроком на шляху до об’єднаної Європи, зокрема, до створення наднаціональної організації, яка б консолідувала зусилля всіх демократичних сил континенту.

11 травня 2017 р. до Дня Європи перед будівлею Миколаївської міської ради відбулася урочиста церемонія підняття Державного прапора України, прапора Європейського Союзу та прапора міста Миколаєва. У заході взяли участь заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кіндратів, голова обласної ради Вікторія Москаленко, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, заступники міського голови, депутати міської ради, представники громадськості, військовослужбовці, герої АТО та студенти, в тому числі і  Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика разом з головою студентської ради – Коханюк О.О. Студентство МКУ ім. Пилипа Орлика виказало свою підтримку європейській інтеграції України. Адже, Європейський Союз засновано на цінностях поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права та поваги до прав людини, зокрема осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для всіх держав-членів у суспільстві, де панує плюралізм, недискримінація, толерантність, правосуддя, солідарність та рівність жінок і чоловіків.