Студенти університету взяли участь в онлайн-дискусії

Конструктивна дискусія «Чи є межа популізму та чому ми обираємо «не тих»?» проходила у режимі онлайн у відохостингу YouTube, куди доєднались й студенти-медійники кафедри журналістики МКУ імені Пилипа Орлика.

Спікери влучно та точно висловили свою думку щодо проблеми популізму вцілому у середовищі та суспільстві.

Зниження тарифів, підвищення пенсій, боротьба з корупцією: чому щоразу ми проковтуємо одні й ті ж популістичні обіцянки? Як це впливає на наше життя? З політичних майданчиків популістам блискавично вдається вловити і висловити настрої та страхи широкого кола людей. І в цей момент популізм резонує з правами людини, бо заради інтересів більшості нехтують інтересами кожного окремого громадянина. А права людини — це те, на сторожі чого має стояти держава. Дискусія для тих, хто можливо не помічає порожні обіцянки в політичних заявах. Модераторам вдалось пояснити, що після чергових виборів популізм все одно вплине і на ваше життя.

У цій дискусії ми розглянули такі питання:

– Як страждає суспільство від популізму? Чи страждає насправді?

– Як навчитися відрізняти популізм у риториці політиків та кандидатів на виборні посади?

– Як громадянське суспільство може впливати на виконання обіцяного в політичних програмах?

-Як наша політична свідомість та критичне мислення пов’язані з правами людини?

Спікер(к)ами/ом були:

Олександра Матвійчук — правозахисниця, голова правління ГО «Центр громадянських свобод»;

Павло Клімкін — глава МЗС України у 2014–2019 роках.

Галина Третьякова — Народна депутатка України.

Модератор: журналіст Максим Щербина.

Дискусія відбувалась українською мовою з перекладом на жестову мову, що здійснюється завдяки соціальному проєкту “Інклюзивно привітні”.