У Миколаєві завершено дослідження з працевлаштування випускників вищих навчальних закладів

В університеті імені П.Орлика завершилися роботи з вивчення ринку праці регіону та впровадження в навчальний процес нових спеціалізацій.

В рамках дослідження, на основі вивчення робіт провідних світових фахівців і опитування регіональних експертів (науковців, роботодавців, фахівців центрів зайнятості, кадрових агентств) були вивчені світові, європейські та регіональні тенденції розвитку ринку праці, проаналізовано особливості адаптації їх до українського та південноукраїнського ринку.

Отримані дані лягли в основу рейтингу найбільш універсальних спеціалізацій, потреба в яких є відчутною як в нашому регіоні, так і в світовій практиці в цілому. Зокрема, для спеціальностей університету ім П.Орлика, найбільш затребуваними виявилися такі спеціалізації:

Фармація – ветеринарна фармація – фармакокінетика – побічна дія лікарських засобів.

Право – поліцейська служба – адвокатура – нотаріат
Журналістика – телерадіожурналістика – інтернет журналістика
Медсестринство – косметологія – масаж – дієтологія
Психологія – психологія креативності – медична психологія – психологія бізнесу – психологія стресу і кризових ситуацій
Дошкільна освіта – психологія в дошкільних установах освіти – дефектологія і логопедія – іноземна мова
Початкова освіта – психологія – дефектологія і логопедія – іноземна мова

Транспортні технології – транспортний менеджмент та логістика

Геодезія – геодезія в будівництві – оцінка землі і нерухомості
Туризм – міжнародний туризм – курортологія – анімація
Готельно-ресторанний бізнес – інтерактивний ресторанний бізнес – інноваційні технології

Економіка – біржові технології онлайн – інтернет маркетинг – рекламний бізнес – бізнес аналітика

Фізична терапія, ерготерапія – дієтотерапія – пілатес – фітнес-тренерство

Слід зазначити, що впровадження частини спеціалізацій здійснюється вже в цьому році, без будь-якої додаткової оплати від студентів. Якість і різнобічність підготовки значно посилюється, також, за рахунок можливостей зарубіжних профільних практик і стажувань студентів, – повідомили в прес-центрі університету.