Стань студентом і почни заробляти з першого дня навчання!

7 листопада 2017 р. в Генеральному Консульстві Болгарії в Одесі за підтримки торгово-промислової палати Болгарії і особисто Генерального Консула Болгарії в Україні відбувся брифінг на тему: «Болгарія – можливості роботи і навчання».

У брифінгу взяли участь представники туристичних комплексів курортів Золоті Піски, Сонячний Берег і гірськолижних курортів Банско, Боровець, Пампурово, а також керівники та викладачі ВНЗ з 12 міст України: Київ, Львів, Полтава, Дніпропетровськ, Умань та інші. Миколаїв та область під час брифінгу представляли викладачі Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика.

Основною проблемою, яка обговорювалася на брифінгу була модель впровадження дуальної освіти в системі вищої освіти в Україні. Засновником дуальної освіти вважають Німеччину. Від неї цю систему перейняли Канада, Австрія, Швейцарія та інші країни. Це поєднання роботи і навчання, коли молодого фахівця навчальний заклад готує разом з підприємством. Студент одночасно поєднує навчання і стажування на підприємстві, при цьому отримує стипендію, близьку до заробітної плати.

Однією з моделей дуальної підготовки фахівців сьогодні стала програма стажувань студентів у Болгарії, яка активно розвивається в Міжнародному класичному університеті імені Пилипа Орлика.

Стажування студентів університету забезпечує можливість офіційного проходження оплачуваної практики в період зимових та літніх канікул (2,5-3 місяці) в готелях і туристичних комплексах рівня 4 * і 5 *. При проходженні трьох практик – гарантоване отримання болгарського диплома за фахом. Кожна ступінь кваліфікації і подальший диплом вносяться до реєстру Національного міністерства освіти Болгарії (починаючи вже з 1-го ступеня кваліфікації), що дає право на працевлаштування у всіх країнах ЄС без спеціального підтвердження.

В період проходження стажування приймаюча сторона забезпечує безкоштовне проживання в курортних комплексах за місцем стажування, 3-х разове харчування протягом усього стажування за рахунок роботодавця, візову підтримку, медичну страховку, наявність супроводу на території Болгарії з метою надання інформаційної підтримки.

Стажування та видача сертифікатів проводиться за наступними спеціальностями:
• Кухар
• Помічник кухаря
• Офіціант-бармен
• Покоївка
• Швейцар
• Камердинер
• Адміністратор в готелі
• Масажист
• Аніматор
• Рятувальник
• Хостес

Така програма дає можливість студентам ВНЗ вже на перших курсах навчання не тільки отримувати висококваліфіковану теоретичну і практичну підготовку, але і конкурентоспроможну заробітну плату, яка дає можливість стати абсолютно фінансово незалежними від батьків.