Спеціальність 193 Геодезія та землеустрій
Кваліфікація фахівця – технік – землевпорядник
Термін навчання :
Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Сьогодні значно зростає роль державного земельного кадастру в Україні.
Кадастр – це система державних заходів всебічного вивчення правового, природного, господарського стану земель шляхом проведення реєстрації землеволодінь і землекористувань, обліку кількості і якості земель, бонітування грунтів і економічної оцінки земель, для ефективного і раціонального використання та охорони земель на різних категоріях, видах і типах землекористування, адміністративно-територіальних утворень, по регіонах і країні в цілому.
Землевпорядкування –це процес пошуку оптимальних рішень організації використання земель, формування правового режиму землекористування та інформації для прийняття управлінських рішень. Збільшення кількості земельних власників сприяло розширенню кола учасників земельних відносин, тому суттєвого значення набуває законодавча і нормативна база, механізми регулювання земельних відносин і управління земельними ресурсами.
На землекористування мають певний вплив історичні передумови – політика, технології господарювання, стан суспільства та економіки.
Основною метою землевпорядного проектування є прагнення досягнути загальносуспільного чи громадського інтересу та спланувати землекористування так, щоб урахувати інтереси суспільства, окремих груп чи осіб, щодо земельних відносин та гарантувати безпеку і загальний добробут громадян.
Виконання ролі державного земельного кадастру у суспільстві залежить від достовірності і повноти його даних, оперативності їх одержання і подання споживачу, а відповідно й рівня підготовки фахівців. Тому і потрібний такий спеціаліст як землевпорядник, який повинен вміти виконувати польові виміри та обчислення, оформлювати документи на земельні ділянки, складати проекти землеустрою.
Технік – землевпорядник – це спеціаліст, який володіє сукупністю знань про земельний кадастр, земельне право, землеустрій, геодезію, меліорацію, ґрунтознавство, управління земельними ресурсами, та іншими науками, спрямованими на повне використання землі та підвищення її родючості, а також має відповідну освіту та належну кваліфікацію.
Профіль його діяльності широкий, а потреба в таких спеціалістах дуже велика.
Основні профільні дисципліни:
Посади випускників:
Студенти, що навчаються за спеціальністю 5.08010102 «Землевпорядкування» по закінченню навчання будуть вміти:
Спеціальність 123 Комп’ютерна інженерія
(3 роки, молодший спеціаліст (на базі 11 кл)
4 роки, молодший спеціаліст (на базі 9 кл)
Загальна інформація
В процесі навчання велика увага приділяється вивченню і проектуванню апаратної частини
комп’ютерних систем і комп’ютерних мереж. В той же час велика увага приділяється також вивченню і проектуванню програмного забезпечення як системного, так і прикладного.
Студенти спеціальності “Компютерна інженерія” мають змогу вивчати такі базові комп’ютерні дисципліни, як «Архітектура комп’ютерів», «Операційні системи», «Програмування», «Комп’ютерні мережі», та багатьох інших.
З широким застосуванням обчислювальної техніки різних рівнів проводяться практичні і лабораторні заняття з дисциплін «Чисельні методи», «Системи управління базами даних», «Моделювання», «Операційні системи», «Комп’ютерна графіка», «Програмування мовою С» та інші.
Узагальнений об’єкт діяльності фахівців – це проектування апаратного та системного програмного забезпечення комп’ютерних систем і мереж, системи інтелектуальної обробки інформації, системи автоматичного проектування компонентів, управління базами даних.
Фахівець з даної спеціальності підготовлений до робіт, пов’язаних з:
Основний наголос останні роки зроблено на посилене використання в навчальному процесі сучасної електронно-обчислювальної техніки та програмного забезпечення. Заняття проводяться в чотирьох великих комп’ютерних класах в яких встановлено найсучасніші персональні комп’ютери з операційними системами Windows 7 або Linux.
Перелік майбутніх посад спеціальності “КІ”
Навчально–методична робота
Головне завдання циклової комісії полягає у організації та проведенні на високому рівні навчальної та методичної роботи за закріпленими навчальними дисциплінами, наукових досліджень за профілем кафедри, у підготовці науково-педагогічних кадрів, підвищенні кваліфікації професорсько-викладацького складу. Цим завданням підпорядковується уся кафедральна діяльність.
З метою підвищення рівня викладання колектив циклової комісії керується такими завданнями: постійно розробляє та вдосконалює навчальні програми дисциплін, тексти лекцій, навчально-методичні рекомендації, методичні розробки, удосконалює структурно-логічні схеми та окремі методики викладання навчальних дисциплін тощо. У центрі повсякденної уваги колективу кафедри знаходяться організація і проведення аудиторних занять зі студентами, консультацій, контроль та аналіз успішності, допомога студентам з боку викладачів у самостійному здобутті наукових знань та набутті практичних навичок.
Основні дисципліни, які складають фахову підготовку спеціальності “КІ”
Методичне забезпечення навчального процесу включає: навчальні і робочі програми, підручники, навчальні посібники, конспекти лекцій, методичні вказівки щодо вивчення окремих тем навчальних дисциплін, завдання для проведення практичних/семінарських занять, виконання контрольних і курсових робіт, комплексних контрольних завдань, тестових програм тощо.
Для оптимізації навчального процесу та інтеграції студентів у сучасний інформаційний простір, по кожній дисципліні створений навчально-методичний комплекс, який представлений на внутрішньому сайті академії. Кожен із таких комплексів містить електронні папки викладачів по окремих дисциплінах.
Відповідно електронна папка викладача включає:
Навчально-методичні рекомендації/вказівки до вивчення окремих тем з навчальних дисциплін
Основні пріоритети циклової комісії на 2015-2016 н.р.:
Основні плюси навчання за спеціальністю “Комп’ютерна інженерія ”
Спеціальність 061 Журналістика
Книга проходить великий шлях від задуму автора до книжкової полиці, і на цьому шляху її супроводжує людина, професія якої – спеціаліст з видавничої справи та редагування.
Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика запрошує тих, хто хоче брати участь у народженні геніальних книжок з цікавими ілюстраціями, рідкісними архівними матеріалами, сучасних періодичних видань, а саме: газет, журналів; їх редагуванні, виданні, а може і створенні власних матеріалів. Ви навчитесь самостійно створювати новини, як для паперових, так і для електронних видань, писати репортажі про визначні події, брати інтерв’ю у видатних людей, оволодієте комп’ютерним дизайном і вміннями створювати різні види реклами, редагувати різні види видань. Отримані знання та вміння допоможуть вам знайти достойне місце на сучасному ринку праці.
Вас чекають книжкові видавництва, редакції газет і журналів, поліграфічні підприємства, друкарні, інформаційні агентства, прес-служби, рекламні служби.
Чекаємо на Вас! Зробіть своє життя змістовним та прекрасним!!!
Що таке журналістика?
Як працюють редактори і видавці?
Коли береш до рук книгу або читаєш газету чи журнал, то звертаєш увагу на прізвище автора, але не замислюєшся, що за художніми та журналістськими творами стоїть праця редакторів і видавців. Саме вони дають книзі життя, випускають її в світ.
Від авторського задуму до книжкової полиці книга проходить складний шлях. Видавнича справа і редагування включають верстку, редагування й розповсюдження продукції. Спочатку редактор видавництва працює з автором, узгоджує всі деталі авторського тексту, виправляє помилки, якщо вони є, обираються шрифт, папір, узгоджуються потрібні ілюстрації, фото, таблиці, схеми та ін. Далі до справи беруться фахівці з верстки, саме вони вирішують, який вигляд матиме майбутня книга, вносять свої пропозиції, і , знову ж таки, узгоджують з автором. Паралельно з верстальниками працюють художники й ілюстратори, які опікуються оформленням обкладинки та самої книги.
Після створення макету книги вона потрапляє до друкарні, де оператори друкарських верстатів переносять усі задуми журналістів, письменників, художників, ілюстраторів і верстальників на папір.
Книга готова, але її ще треба прорекламувати, і лише тоді – до магазину. Завдяки непомітній праці людей всіх цих професій ми беремо до рук чудові книжки: літературні шедеври та шедеври поліграфічного мистецтва.
Якщо ви хочете зробити світ кращим, відчуваєте в собі творчі здібності, приходьте до нас, у колектив однодумців. На вас чекають якісне навчання, цікавий виховний процес, зустрічі з видавцями, письменниками, журналістами, просто цікавими людьми. У Вас є можливість залишити частинку свого інтелекту для розвитку людства!
Відвідування виставки дитячої книги видавництва «Майстер-Клас»(Київ)
Зустріч з журналістом Вахтангом Кіпіані, редактором інтернет-видання «Історична правда» (Київ).
Книга супроводжує людину протягом життя. Спочатку книги нам читають дорослі, а ставши дорослими, ми самі можемо створювати книги. Цієї майстерності можна навчитися, опанувавши спеціальність «Журналістика».
Студентам МКУ імені Пилипа Орлика випала велика честь познайомитись із геніальним видавцем Іриною Гудим і проходити навчальну та виробничу практику під її керівництвом.
Ірина Олександрівна – талановитий педагог, хороший психолог, мудрий порадник. Вона вміє знаходити підхід до людей, підбирає індивідуальні завдання кожному студентові, щоб робота була до душі. Видавець щоденно багато читає сама і спонукає до читання людей, які її оточують.
Видавництво Ірини Гудим випускає в світ багато історичної та краєзнавчої літератури.
Студенти університету побували у Музеї партизанської слави, де відбулася презентація нової книги Людмили Ташлай «Війна і діти».
Студенти МКУ імені Пилипа Орлика мають можливість проходити практику в редакціях газет «Южная правда», «Веченний Николаев», «Николаевские новости», «Рідне Прибужжя» та ін.
Ініціатива створити літературний клуб виникла спонтанно. Вона стала реальністю після відкриття в університеті Бук-кафе – сучасного трансформованого читального залу, в якому є місце для інтелектуального відпочинку.
Студенти, які пишуть вірші, оповідання, есе об’єдналися з метою спілкування та обміну думками. В літературному клубі студенти збагачують свої знання з теоріі літератури, обговорюють новинки сучасної літератури, знайомляться з новими жанрами сучасної культури. Дівчата та хлопці читають свої твори, аналізують та обговорюють їх.
Поступово межі спілкування розширювалися і ми звернулися за підтримкою до професіоналів. Інформаційну підтримку і допомогу в підборі літератури нам надають Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова, Миколаївська міська науково-педагогічна бібліотека, Центральна бібліотека ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва.
Співпраця не обмежується лише консультуванням. Ми маємо змогу брати участь у цікавих виховних заходах. Лекцію-розповідь «Відео поезія як жанр сучасної культури» про незвичайний жанр сучасного мистецтва студенти слухали із задоволенням. Присутні побачили роботи миколаївських поетів та журналістів, роботи киян, представників інших міст та країн. Разом ми навчилися розрізняти види, жанри, стилі відео поезії, побачили використання у кліпах психологічних прийомів, різних способів самовираження, рекламних трюків. Відвідувачі Бук-кафе дізналися про фестивалі відео поезії та виявили бажання створити і показати свої роботи. А надав нам таку чудову можливість дізнатись про все це методист Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва Олексій Зімін.
Історія мала своє продовження. Напередодні Дня святого Валентина працівники Науково-педагогічної бібліотеки люб’язно запросили нас на літературний вечір «Закоханий Шекспір».
Якщо за вікнами морозний зимовий вечір, це саме той час, коли можна помріяти про полум’яне кохання. Геніальний Шекспір сам кохав і учить нас кохати крізь століття.
Хвилювались, поспішали, мріяли. На початку вечора сором’язливі студенти були трохи занепокоєні. Чим більше дізнавались вони про Шекспіра, тим більше були здивовані, бо відкривались все нові й нові, суперечливі сторінки життя поета.
Шокуючими були новини про те, що, можливо, автором всесвітньовідомих шедеврів була зовсім інша людина. Історія кохання Шекспіра змусила замислитись. Було помітно, як світлішають очі слухачів, а на їхніх обличчях з’являються усмішки. Закохані пари почали утворюватись прямо у залі.
Об’єднали всіх у єдиному бажанні краще вивчити творчість Шекспіра конкурси. І наступного ранку всі учасники літературного вечора добровільно були в читальному залі. Їх чекали кава, Шекспір, спілкування і кохання, яке витало у повітрі.
На цьому історія не закінчилась: дівчата та хлопці вирішили продовжити вивчення сучасних матеріалів про Шекспіра та провести літературний вечір для своїх друзів. Віримо, що в їхніх головах народжуватиметься ще багато геніальних думок і літературний клуб збиратиме все більше і більше друзів-однодумців!