Реєстрація на практико-орієнтовані курси за посиланням
На кафедрі інженерних технологій ведеться активна міжнародна наукова діяльність: участь в грантових міжнародних проектах, мовне стажування, навчання в мовних акредитованих школах країн ЄС, участь в міжнародних конференціях, спільні публікації з відомими науковцями країн ЄС (Румунії, Іспанії). Кафедра активно шукає та пропонує здобувачам вищої освіти грантові програми для навчання на рівнях бакалавра, магістра та phd в країнах ЄС. В 2024 році були проведені майстре класи викладачами кафедри для здобувачів вищої освіти з написання-складання CV резюме за міжнародним зразком Europass та складання мотиваційних, супровідних листів. К.т.н., доцент Гайша Олександр Олександрович провів протягом 2004 року майстер-класи для здобувачів вищої освіти МКУ ім.. Пилипа Орлика з пошуку та отримання міжнародних грантів. У 2025 році для студентів кафедри інженерних технологій була проведена он-лайн зустріч з Барселонською політехнікою, в рамках якої студенти мали змогу ознайомитися з переліком спеціальностей та можливістю навчання за програмою Erasmus+ та грантовим фінансуванням в рамках академічної мобільності.
Важливою складовою міжнародних відносин є вивчення іноземних мов. Викладачі кафедри протягом останніх п’яти років пройшли очне мовне стажування в країнах Європейського союзу, в Румунії з румунської та англійської мов (за грантом від Міністерства іноземних справ Румунії) та в Іспанії з іспанської та каталонської мов (від уряду Каталонії в Королівстві Іспанія). Та отримали міжнародні сертифікати.
Викладач Воробей Володимир Юрійович отримав міжнародний сертифікат на знання англійської мови В2 у 2022 році.
Викладачі кафедри інженерних технологій активно приймають участь у спільних наукових Міжнародних проектах в Румунії з Університетом Нижнього Дунаю, в Іспанії з науково-дослідницькими інститутами IQAC Барселони. Результати спільної співпраці публікують у наукових статтях та виступах на наукових конференціях.
Доцент Гайша Олександр Олександрович пройшов очне наукове стажування за контрактом у якості фахівця з комп’ютерного моделювання у Міжнародному проекті з дослідження методів біорозкладання пластику в Molecular Ocean Lab, Institut de Ciències del Mar (ICM) – CSIC, Барселона, Королівство Іспанія. Березень 2023 – березень 2025.
Старший викладач Гайша Олена Олександрівна з березня 2025 року проходить очне наукове стажування “Комп’ютерне молекулярно-динамічне моделювання взаємодії води з наноповерхнями в морі для збору енергії” COOPB24099 INSTO Quimica avanzada de Catalunia(Барселона, Королівство Іспанія).
З 2020 по 2023 роки старший викладач Гайша Олена Олександрівна приймала участь у міжнародному проекті – грант No Nr.DGRIAE-0713/III/182/CMJ/01.07.2020 р., на базі Університету Нижнього Дунаю (м. Галац, Румунія) www.ugal.ro реалізовані в рамках міжнародного проєкту (освітній проєкт «Схід-Захід»; науковий проєкт «Екологія морських мікроорганізмів»; науковий проєкт «Розробка нових видів альтернативної енергії для морського середовища» DREM (PN-III-P4-ID-PCE-2020-0008), яка була визнана найкращою в Румунії за кількістю наукових публікацій у 2023 році.
Викладачі кафедри пройшли стажування за програмою проєкту Кафедра Жан Моне з 13 січня по 7 лютого 2025 р. «Зміцнення лідерства та спроможності ЄС у сфері науки та інновацій» здобувачі освіти опанували програму навчального курсу «Європейські практики наукової досконалості в цифрову еру», 120 год. (4 ECTS) – к.т.н., доцент Гайша Олександр Олександрович та старший викладач Гайша Олена Олександрівна.
У березні 2024 року ст. викладач Гайша Олена Александрівна та к.т.н., доц. Гайша Олександр Олександрович прийняли участь у проекті ERASMUS+ projects of the NationalUniversity of Food Technologies, Kyiv, Ukraine, including the Jean Monnet EU Centre for the Circularand Green Economy JM ECO (620627-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CoE) and Jean Monnet Support toAssociations EUforUA (611278-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-SUPPA). This foundation has been further strengthened by the backing of additional ERASMUS+ initiatives, such as the EU renewable energy strategy as a roadmap for Ukraine (101085755 – JM RE – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) and European Union policies and best practices in academic project management (101085243 – ProEU – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
Протягом останніх 5 років викладачі кафедри відвідали лекції відомих в світі науки вчених: з 2021 по 2023 роки серія лекцій «Діалоги про науку та культуру», лекторами яких були професор Петер Распор (University of Ljubljana Словенія), Борис Рубінскі (Університет Каліфорнії, США), Штефан Даскелу (Оксфордський університет, Великобританія) та ін..
В 2024 році викладачі кафедри стали слухачами серії лекцій присвячених впровадженню штучного інтелекту в освіті: лекція від почесного професора Інституту освіти Відкритого університету Великобританії Майка Шарплза та професора Університету коледжу Лондона Роуз Лаккін.
В жовтні 2024 року викладачі кафедри відвідали наукову лекцію від Науково-дослідного інституту космосу Барселони доктора фізичних наук Льюіса Гальбані.
В липні 2024 року викладачі кафедри відвідали лекції від MDPI (Базель, Швейцарія) присвячені питанню відновлювальної енергетики, де виступили професори з Румунії, Франції, Єгипту, Мороко, та лекція від фахівця океанографа NATO.
Студенти кафедри інженерних технологій виступають на Міжнародних конференціях за напрямком комп’ютерних наук та транспортних технологій. Студент спеціальності «Транспортні технології» Кардаш Андрій Валерійович взяв участь у роботі ХVII Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології та перспективи розвитку автомобільного транспорту» де ним було представлено результати власного наукового дослідження на тему «Аналіз особливостей використання безпілотних наземних транспортних засобів у комплексі з безпілотним літальним апаратом».
Магістр спеціальності Комп’ютерна інженерія Васильєв Сергій під час навчання в університеті створив свій авторський курс з мікроелектроніки який було впроваджено в Коледжі у Карловарському краї, Чехії.
Членство у зарубіжних професійних асоціаціях, академіях, наукових консалтингах.
К.т.н., доцент Гайша Олександр Олександрович є дійсним членом Королівської організації морських проектантів RINA з 2008 р. та членом Європейської математичної спільноти (European Mathematical Society), по секції «Комп’ютерна математика», сертифікат членства від 02.07.2018 р.