Програма “Шанс”. Вступ без ЗНО Що робити, якщо не здав ЗНО або недобрав балів?

Програма “Шанс”. Вступ без ЗНО
Що робити, якщо не здав ЗНО або недобрав балів?

Роздуми на тему відповідального секретаря приймальної комісії університету ім. П Орлика

Життя, це лотерея яка складає різні і, іноді, найнесподіваніші візерунки. Трієчник створює нові продукти в бізнесі, а сумлінний відмінник просиджує штани в офісі. Хороший учень, незрозуміло чому, завалюється на легких питаннях, а трієчник, чомусь, справляється із завданням і успішно складає ЗНО.

Але хіба це означає, що життя скінчилася або все пропало? Адже іноді, таким чином, життя просто дає нам нові або додаткові шанси.

Отже, які шанси у абітурієнта, не склав ЗНО, є для того, щоб стати успішним студентом і не втратити ні хвилини дорогоцінних студентських років?

Виявляється, що вони є і їх чимало.

Шанс перший. ДРУГИЙ ОСВІТНІЙ РІВЕНЬ. Наприклад, щоб вступити на спеціальність ,, фармація ,, рівня бакалавр або магістр, – потрібно здати ЗНО на досить високі бали. Зовсім інша справа рівень «МОЛОДШИЙ СПЕЦІАЛІСТ» де вимоги зовсім не такі високі. Однак, отримавши через два роки диплом «молодшого спеціаліста», наш, здавалося б, невдаха, вступає на 3 курс бакалаврату і, нарівні зі своїми однокласниками, продовжує навчання. Тільки, на відміну від них, у нього в кишені диплом фармацевта, відповідного рівня і законне право не тільки вчитися, але, вже, і починати працювати за обраною спеціальністю.

Шанс 2.РОБОЧА ПРОФЕСІЯ. Буває так, що балів не вистачає, зовсім, і рівень «молодший спеціаліст» теж не світить. Невже рік буде втрачений?

Зовсім ні. Існує дуже багато коротких, за термінами навчання, робітничих професій, близьких до обраної Вами спеціальності. Наприклад робітнича професія «молодша медична сестра з догляду за хворими» і професія рівня «молодший спеціаліст» медсестринство.

Для вступу на навчання за робочою спеціальністю не потрібно здавати ЗНО або вступні іспити. Однак, провчившись від 3 до 6 місяців (в залежності від спеціальності), випускник з дипломом кваліфікованого робітника має право, без ЗНО, бути зарахованим на 1 курс зі скороченим терміном навчання освітнього рівня «молодший спеціаліст». А так як термін навчання для осіб з дипломом кваліфікованого робітника скорочується від 6 місяців до 1 навчального року, наш випускник вже не тільки на пів року обганяє своїх однокласників, а й отримує диплом, що дозволяє працювати за обраною спеціальністю.

Шанс 3.ПЕРЕВОД Буває так, що балів, отриманих при здачі ЗНО, недостатньо для надходження на обрану спеціальність, але цілком вистачає для надходження на іншу, менш престижну, спеціальність вузу. Чиніть їм і наполегливо вчіться, бо, після закінчення 1 курсу, ви маєте абсолютно законне право перевестися на спеціальність, обрану спочатку. Хоча може виявитися, що і нова спеціальність не менш цікава.

Шанс 4. ВСТУП ДО ВНЗ ЄВРОСОЮЗУ, ЩО ПРАЦЮЄ ЗА ПРОГРАМОЮ ПОДВІЙНИХ ДИПЛОМІВ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ.

І, повірте, це тільки маленька частина варіантів, можливих для абітурієнта, щоб не втратити рік і почати вчитися.

Головне, правильно вибрати вуз, що пропонує різноманітність спеціальностей, освітніх рівнів та моделей навчальної діяльності, при наявності яких жодна людина, яка прагне здобути освіту не залишиться за бортом навчального закладу.

Саме таке розмаїття моделей навчання та освітніх рівнів, від робочої професії до магістра, пропонує університет імені П.Орлика.

Консультації для вибору моделі навчання для абітурієнтів, які не склали ЗНО або недобрали бали, проводяться в приймальній комісії університету за адресою: м.Миколаїв, вул. Котельна, 2, телефон приймальні комісії (0512) 59-30-01, 55-07-36, 050-394-72-87, mku.edu.ua