Німецькі медіаканікули журналістів Університету імені Пилипа Орлика

Липень-серпень 2024 ознаменувався реалізацією важливого міжнародного проєкту у німецькому Ляйпцігу для  медійників кафедри журналістики та філології Університету імені Пилипа Орлика. На чолі із завідувачкою кафедри, кандидаткою наук із соціальних комунікацій Валентиою Стєкольщиковою студенти отримали унікальну можливість академічної мобільності, ставши учасниками грантового проєкту “News Camp Україна-Німеччина”.

У цілому, участь у медіакемпі вибороли 12 майбутніх фахівців-медійників зі Львова, Сум, Вінниці та Миколаєва. 

Три виші України виграли проєкт “News Camp Україна-Німеччина”: Львівський національний університет імені Івана Франка, ПЗВО “Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика та Сумський державний університет.

На першому етапі здобувачі були на тренінговому медіаретриті у горах смт. Славсько Львівської області.

З 23 по 29 серпня студентів запросили на медіатабір у німецький Ляйпціг. 

Міжнародний медіапроєкт  був  реалізований співорганізаторами –  Institute for Democracy, Media and Cultural Exchange – IDEM, на чолі з віцепрезиденткою Ульрікою Бутмалоу та факультетом журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, на чолі з доценткою кафедри української преси Соломією Онуфрів. 

У Ляйпцігу студенти узяли участь у насиченій тренінговій медіапрограмі щодо розвінчування фейків.

До українських студентів також приєдналися студенти з Німеччини. Разом, декількома командами, вони працювали над створенням двох проєктів: фото та відео. 

Програма проєкту видалася насиченою. Медійники відвідали тренінги з фактчекінгу від редакторів Deutsch Welle .

Також учасники відвідали радіо Corax у місті Халле. Що дало можливість зазирнути у закулісся німецької регіональної журналістики, дізнатися про європейські стандарти щодо розповсюдження інформації, познайомитися з особливостями подачі різних тем.

Ще одна важлива зустріч відбулася в Університеті Ляйпцігу з Фабіаном Штарком. Говорили про журналістську освіту у Німеччині в цілому, та Ляйпцігу зокрема, про волонторіат при редакціях, професійні компетентності та навички, а також величезний конкурсний відбір на цю спеціальність (з 900 заяв, обирають лише 10!!!).

“Медіакемп дав можливість здобувачам спеціальності “Журналістика” отримати нові знання, порівняти вимоги до професійної майстерності в Україні та Німеччині і створити відеопроект щодо розвінчування фейків”.

Ми готові скористатись цікавим досвідом німецьких колег та впровадити на нашій кафедрі заохочення здобувачів, що проходитимуть волонтаріат за фахом у різних медіа”, – зазначає завідувачка кафедри журналістики та філології Валентина Стєкольщикова.