Набір на підготовчі курси до НМТ триває!

НАУКОВУ СПІЛЬНОТУ МИКОЛАЇВЩИНИ НА СЕМІНАРІ З МІЖНАРОДНОГО ГУМАНІТАРНОГО ПРАВА ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ПРЕДСТАВЛЯЛА КАФЕДРА ЖУРНАЛІСТИКИ УНІВЕРСИТЕТА ІМЕНІ ПИЛИПА ОРЛИКА

Центр прав людини «ZMINA» ініціював у столиці інтенсивну програму-семінар для підвищення кваліфікації з Міжнародного гуманітарного права (МГП) для журналістів.
Захід зібрав викладачів журналістики, практикуючих журналістів, юристів з усієї України. Саме міждисциплінарність івенту, участі і журналістів, і юристів, говорила про масштабність заходу. Адже МГП регулює відносини між державами щодо захисту жертв війни та обмеження засобів та методів ведення війни під час збройних конфліктів – міжнародних та не міжнародних.
Миколаївщину мали честь представляли науковці кафедри журналістики та філології Університету імені Пилипа Орлика: завідувачка кафедри – кандидатка наук із соціальних комунікацій Валентина Стєкольщикова та доцент кафедри – кандидат філологічних наук Олександр Грищенко.
Насичена програма була присвячений реалізації, ризикам, викликам, порушенням Міжнародного гуманітарного права, діяльності Міжнародного Комітету Червоного Хреста, діяльності Національного інформаційного бюро, взаємодії державних органів та гуманітарних організацій, тощо.
У сьогоднішніх умовах журналістам важливо знати та застосовувати концепти Міжнародного гуманітарного права, орієнтуватися у інтерпретації Женевських конвенцій, адже саме вони документуватимуть злочини проти людяності у період війни.