В університеті імені Пилипа Орлика стартувала серія тренінгів з медіаграмотності

Міжнародне дослідження, яке було проведене французькими вченими, показало, що респонденти, які пройшли заняття з медіаграмотності, більше схильні до  критичної оцінки новин та перевірки фактів.

Кафедра журналістики та філології Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика ініціювала практичний сертифікований тренінг з медіаграмотності «Правда чи фейк: як упізнати кожного?». Тренінг реалізовано за менторської підтримки Академії української преси. До участі запросили молодь Миколаєва, як здобувачів вищої освіти, так і учнів шкіл. В умовах інформаційної пропаганди, поширення фейків та маніпуляцій, тема медіаграмотності наразі актуальна як ніколи, тим паче на прифронтових територіях.

Сертифіковані медіатренери – кандидатка наук із соціальних комунікацій Валентина Стєкольщикова та кандидат філологічних наук Олександр Грищенко акцент поставили на тому, щоб навчити молодь, попри вплив ЗМІ, пропаганду та популізм у інформаційному просторі, чітко розрізняти правду, маніпуляцію, фейк.

«Ми обрали пріоритетні теми, важливі аспекти, запропонували цікаві приклади маніпуляцій, перекручувань, фейків. Адже в умовах війни кожен має споживати якісний інформаційний продукт,  знати де і як знайти достовірну інформацію, як перевірити той контент, який переглядаєте щодня», – констатує медіатренерка Валентина Стєкольщикова.

Оффлайн-тренінг був насичений практичними кейсами, що прийшлися до душі миколаївській аудиторії. Слід наголосити, що учасники з першого завдання занурилися у тему зустрічі, а далі їх активність лише зростала. Команди спробували не лише знайти, спростувати, а й створити самотужки відеофейки.

«Тренери нам дали найголовніше – інструменти для пошуку джерел інформації, ідентифікації фейків, пропаганди в медіа, практичні кейси та яскраві враження. Якщо буде нагода, рекомендую усім цей тренінг», – Тетяна Осипенко, учениця ліцею, учасниця тренінгу.

«Ми упевнені, отриманий досвід допоможе миколаївській молоді не потрапляти на гачок маніпуляцій та фейків», – підсумував захід медіатренер Олександр Грищенко.
Після завершення навчання учасники тренінгу отримали сертифікати.