Поетичні читання Meridian Mykolaiv 2023

У понеділок, 6 листопада, у кінотеатрі “Батьківщина” відбулися Поетичні читання Meridian Mykolaiv 2023, які представляли собою важливу культурну подію, яку відвідали журналісти “Медіамайстерні” МКУ імені Пилипа Орлика. Захід був організований у форматі інтерактивного обміну ідеями, де кожен присутній у залі мав можливість ставити питання авторам.

Подію модерувала Діна Плетенчук, яка допомагала впровадити гостей у світ літературних вражень. Письменники, що взяли участь, читали уривки зі своїх творінь, а після кожного виступу влаштовувалася автограф- і фото-сесія, де гості мали можливість отримати особисті підписи в книгах і фото з улюбленими письменниками.

Андрій Любка був першим, хто виступив на сцені. Він ділився історіями зі свого життя, розповідав про свої книги і презентував майбутню роботу під назвою “Війна з тильного боку”. Ця книга містить есеї автора про його волонтерську діяльність після початку повномасштабного вторгнення.

Ірина Цілик поділилася інформацією про свій фільм “Я і Фелікс” і прочитала нові вірші та прозові твори, які були написані після початку повномасштабної війни.

Сергій Жадан вразив аудиторію своєю поезією та презентував нову поетичну збірку під назвою “Скрипниківка”, яка включає 51 вірші, написані до і після повномасштабного вторгнення. Вони об’єднувалися відчуттям мови, що так болюче зникає, але обов’язково повертається. Твори автора охоплювали теми війни, волонтерства, сміливості та відданості, а також загальнолюдські аспекти життя.

Важливо відзначити, що цей проєкт був реалізований за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках програми “Зміцнення громадської довіри в Україні” (UCBI). Ця підтримка сприяла успішній реалізації заходу та важливому обміну літературними ідеями, які обогатили культурний ландшафт України.