Набір на підготовчі курси до НМТ триває!

ЧЕСЬКІ МЕДІАКАНІКУЛИ: ОСВІТЯНСЬКИЙ ДОСВІД

Початок червня ознаменувався реалізацією важливого міжнародного проєкту.
Група викладачів журналістики різних вишів України пройшла відбір на освітню поїздку до Чехії.
Університет імені Пилипа Орлика та науково-педагогічну медіаспільноту області представляла завідувачка кафедри журналістики та філології МКУ ім.Пилипа Орлика – кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка Валентина Стєкольщикова.

Освітній проєкт “Підвищення якості підготовки молодих журналістів в Україні” був  реалізований за підтримки Програми трансформаційної праці Міністерства закордонних справ Чехії.
Програма проєкту “Специфіка регіональних медіа та підготовка молодих журналістів” видалася насиченою. Освітяни-медійники відвідали редакцію щоденної газети “Dennik”, радіо Брно, електронне видання “Брнянська пліткарка”, чеську телестудію. Що дало можливість зазирнути у закулісся чеської регіональної журналістики, дізнатися про європейські стандарти щодо розповсюдження інформації, познайомитися з їх матеріально-технічною базою.
Ще одна важлива зустріч відбулася в Університеті Масарика  з ректоратом, керівництвом іміджевого центру,  колегами з факультету медіастудій.
“Освітня подорож дала можливість обмінятися баченням розвитку галузі. Кафедру медіастудій Університету Масаріка зацікавив наш проєкт “Медіамайстеня”, її практична зорієнтованість, концептологія. Натомість, ми готові скористатись цікавим досвідом чеських колег та впровадити на нашій кафедрі степендіальне заохочення здобувачів, що проходять стажування за фахом”, – зазначає завідувачка кафедри журналістики та філології Валентина Стєкольщикова.
Обмін досвідом відбувався і на найвищому рівні. Пресслужба Південно-Моравського краю провела не лише екскурсію залами органу влади, а й розповіла про стратегію і концепцію роботи зі ЗМІ.
Наразі в рамках міжнародної співпраці укладається Меморандум між кафедрою журналістики та філології Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика та кафедрою мдіастудій Університету Масаріка (Брно, Чехія).