Який рівень з математики обрати для ЗНО/ДПА 2022

Випускники закладів загальної середньої освіти, які цього навчального року вивчають математику на різних рівнях (стандарту або профільному), у 2022 році проходитимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) за тестами різної складності.

Для вступу до закладів вищої освіти необхідно подати сертифікат ЗНО, який оцінюється за рейтинговою шкалою 100-200 балів. Оцінка з ДПА (за рейтинговою шкалою 1-12 балів) потрібна для того, щоб отримати документ про повну загальну середню освіту.

Випускники-2022, які вивчали математику на рівні стандарту і не планують використовувати результати з математики для вступу до закладів вищої освіти, отримають тільки оцінку за шкалою 1–12 балів за виконання завдань сертифікаційної роботи рівня стандарту. Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня, а як оцінка ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31. Такі учасники отримають результати за шкалою 1–12 балів (ДПА рівня стандарту) і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання. Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня отримають оцінку за шкалою 1–12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.

Тест із математики (завдання рівня стандарту) містить 26 завдань. Його мають обрати випускники цього року, які вивчають у школі математику на рівні стандарту і не планують використовувати результат із математики за шкалою 100‒200 балів для вступу до закладів вищої освіти. За результатами проходження цього тесту випускники отримають лише оцінку ДПА за шкалою 1‒12 балів.

Сертифікаційна робота з математики містить 32 завдання різних форм.

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для закладів загальної середньої освіти.

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з математики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник/ця із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника/ці, який/а подолав/ла поріг «склав/не склав», буде визначено його/її рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Стосовно правил вступу та реєстрації у 2022 році необхідно звертатися до Приймальної комісії МКУ імені Пилипа Орлика за адресою:
Миколаїв, вул.Котельна, 2, або за телефонами: (093)512-00-12, (050)394-72-87

Сертифікаційна робота з математики містить 32 завдання різних форм.

Миколаїв, вул.Котельна, 2, або за телефонами: (093)512-00-12, (050)394-72-87