«Неформальна освіта» – шлях до вищої школи, який починається сьогодні

Якщо Ви закінчуєте навчальний заклад і отримуєте диплом кваліфікованого робітника або молодшого бакалавра взимку, а набір на наступний освітній ступінь починається тільки влітку, – ви маєте повне право скоротити до 6 місяців термін навчання, пройшовши курс неформальної освіти в навчальному закладі, що вас цікавить, і за цікавою для вас спеціальністю.

Не менш корисна така модель для будь-якого абітурієнта, який бажає наступного року вступати до вузу.

Такого висновку дійшли фахівці університету імені Пилипа Орлика на методичній конференції.

Важливим рішенням конференції стало затвердження програми «Неформальна освіта» в Університеті імені Пилипа Орлика.

Зміни у житті суспільства, пандемія, розвиток інтернет-технологій, а також нововведення в освітній системі впливають на вузи у бік змін програм навчання на більш зручні та актуальні.

Що таке “Неформальна освіта”?

Неформальна освіта – це тип навчання, який орієнтований на поповнення знань та навичок, у тій чи іншій сфері діяльності, поза формальними умовами. Вона може бути у будь-якій формі: індивідуальній – на профільних підприємствах або колективній – на різних тренінгах, курсах, семінарах, по закінченню яких кожному учаснику видається документ, що підтверджує додаткову кваліфікацію – сертифікат.

Викладачі Університету імені Пилипа Орлика та стейкхолдери спільно розробили програми для такого навчання. Серії практичних тренінгів, майстер-класів, інтенсивні навчання ефективним кейсам, марафони, онлайн-конференції з кожної університетської спеціальності.

За Програмою «Неформальна освіта» сьогодні вже навчаються за такими напрямами: економіка, журналістика, право, готельно-ресторанний бізнес, туризм, фінанси та банківська справа, психологія та інші.

«Неформальна освіта» дає можливість майбутньому абітурієнту скоротити термін навчання, при вступі на будь-яку спеціальність на півроку.

В Університеті Пилипа Орлика навчання на освітньому рівні молодший бакалавр здійснюється за такими спеціальностями:

фармація; промислова фармація;

право;

комп’ютерна інженерія;

журналістика;

готельно-ресторана справа;

геодезія та землеустрій;

фінанси, банківська справа та страхування;

облік та оподаткування;

маркетинг;

підприємництво, торгівля та біржова діяльність;

медсестринство

Спеціальності програми бакалавр:

Транспортні технології (автомобільний транспорт)

Технології медичної діагностики та лікування

Фінанси, банківська справа та страхування

Психологія

Фізична терапія, ерготерапія

Готельно-ресторанна справа

Геодезія та землеустрій

Комп’ютерна інженерія

Дошкільна освіта

Початкова освіта