У Миколаївських вузах почали набір на заочне, вечірнє, дистанційне навчання. На що звернути увагу?

Фахівці приймальні комісії Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика підготували перелік позицій, які допоможуть молодим людям, які прагнуть поєднати роботу і навчання, знайти свій шлях в освіті і кар’єрі.

1. Найбільш затребуваними в Україні, за даними експертів, в 2021 році є професії:
– ІТ-фахівці: програмісти, розробники, адміністратори мереж і баз, модератори, фахівці з інформаційної безпеки, web-дизайнери, 3D-аніматори. Таким фахівцям необхідно вміння швидко вирішувати завдання, працювати в команді, концентруватися, розробляти алгоритми.
– Медичні працівники: медсестри, реабілітологи, фармацевти. Їх базові якості: вміння брати на себе відповідальність, планувати свою роботу, дисциплінованість, самоконтроль, здатність розуміти і контактувати з людьми. Варто звернути увагу, що медичним працівникам в Україні заробітну плату підвищили в 3 рази!
– Працівники освіти, особливо вчителі молодших класів та вихователі дитячих садків. Основні якості: вміння індивідуалізувати навчання і створювати навчальні програми.
– Юристи. Базові якості: емоційна стійкість і врівноваженість, витримка, терпіння, комунікабельність.
– Інженери, особливо в сфері транспорту, геодезії, комп’ютерних технологій. Базові професійні якості: образна візуалізація, швидка генерація ідей, спостережливість.
– Сфера обслуговування і туризму. Базові якості: вміння творчо підійти до справи, винахідливість, дружелюбність, зібраність.

2. За даними прес-служби Міністерства освіти і науки, зменшено кількість бюджетних місць на отримання освітнього ступеня «Бакалавр» в таких галузях: «Право» – на 30%, «Управління та адміністрування» – на 27,73%, «Соціальні та поведінкові науки »- на 28,24%. Разом з тим, спеціальності цих галузей входять в рейтинг найбільш затребуваних в Україні.

3. Стабільна заробітна плата і хороший соціальний пакет – вагомі переваги, щоб продовжувати свою трудову діяльність. Але, щоб таку роботу зберегти і піднятися по службових сходах – необхідно мати гідну освіту.
Поєднати роботу і навчання можна завдяки заочній, вечірній та дистанційній формі. Про особливості цих форм можна прочитати (https://news.pn/ru/public/239060 )

4. Часто перешкодою у вирішенні про вступ на заочне відділення є відсутність ЗНО. Однак, розроблена фахівцями університету, на основі рекомендацій Міністерства освіти(https://vesti.ua/poleznoe/obrazovanie/postuplenie-v-universitet-bez-vno-vuzy-obyavlyayut-o-naborah-bez-testov), Система «Шанс», – дозволяє кожному абітурієнту знайти свій шлях до вищої освіти, незалежно від наявності ЗНО (https://news.pn/ru/public/221402, https://news.pn/ru/public/257067 ).

5. Відсутність коштів іноді є вирішальним фактором щоб відмовитися від здійснення бажаного. Але, вартість навчання в університеті імені П.Орлика на сьогодні є однією з найбільш демократичних у регіоні, доступної більшості категорій населення (ціни в ВНЗ Україниhttps://abiturients.info/ru/cenaobuch, ціни в МКУ ім. П. Орликаhttps://mku.edu.ua/abituriyentu/vartist-navchannya/).
Крім того, впроваджувана в університеті система дуальної освіти, міжнародних стажувань у всесвітньо відомих компаніях часто дозволяє студенту навчатися повністю за рахунок роботодавця (https://news.pn/ru/public/252779 )

6. Існує думка, що якість освіти заочників завжди слабкіше, ніж у випускників денного відділення, за рахунок меншої кількості аудиторних занять.
В університеті імені П.Орлика студенти заочної форми навчання мають можливість отримувати якісну освіту. Для студентів, які хочуть глибше вивчити дисципліну, задати питання викладачеві, а також відпрацювати практичні навички, щосуботи в університеті проходять консультації і практичні заняття. В МКУ ім. П.Орлика викладають понад 25 докторів наук, професорів, які відомі в Україні і в світі; 60 кандидатів наук, професіоналів у своїй галузі.

7.Форма навчання не має значення при прийомі випускника вузу на роботу.
Студенти заочного відділення мають однакові права зі студентами денного, можуть вступати до магістратури та аспірантури.

8. Кількість місць, обумовлених ліцензією, не фіксує, які місця для студентів стаціонарного, які для заочного відділення та, з огляду на ситуацію, престижності спеціальностей і скорочення бюджетних місць, – слід зазначити, що значна кількість ліцензійних місць вже зайняті студентами стаціонару. Тому приймальна комісія університету не рекомендує абітурієнтам затягувати подачу документів для вступу на заочне відділення.
Підготовка в університеті ім. П.Орлика на заочній, вечірній, дистанційній формах навчання, – здійснюється за спеціальностями:

Професійний молодший бакалавр:
– Фармація, промислова фармація
– Право
– Комп’ютерна інженерія
– Журналістика
– Готельно-ресторанна справа
– Геодезія та землеустрій
– Фінанси, банківська справа і страхування
– Облік та оподаткування
– Маркетинг
– Підприємництво, торгівля і біржова діяльність
– Медсестринство
БАКАЛАВР:
– Транспортні технології (автомобільний транспорт)
– Технології медичної діагностики і лікування
– Фінанси, банківська справа і страхування
– Психологія
– Фізична терапія, ерготерапія
– Готельно-ресторанна справа
– Геодезія та землеустрій
– Комп’ютерна інженерія
– Дошкільна освіта
– Початкова освіта
– Медсестринство
– Журналістика
– Фармація, промислова фармація
– Туризм
– Право
МАГІСТР:
– Фінанси, банківська справа і страхування
– Фармація, промислова фармація
– Фізична терапія, ерготерапія
– Готельно-ресторанна справа
– Комп’ютерна інженерія
– Громадське здоров’я
– Менеджмент
– Психологія
– Туризм
– Право
АСПІРАНТУРА:
– Психологія

Додаткову інформацію можна отримати в приймальній комісії:
м. Миколаїв, вул. Котельна, 2, телефон 093-512-00-12, 050-394-72-87, сайт mku.edu. ua