Студенти університету відвідали ексклюзивну виставку FREE&ART

У виставковій залі Миколаївського Палацу культури пройшла ексклюзивна виставка FREE&ART.

Експозиція присвячена роботам одного із колишніх політв’язнів — Романа Сущенко.

Роман Сущенко — український журналіст, кореспондент національного інформагентства “Укрінформ” у Франції.
Був затриманий на вересні 2016 року у Москві та обвинувачений у шпіонажі.
На виставці будуть представлені його роботи, зроблені за 1070 днів перебування у російській тюрмі та особлива серія, яка ще ніде не була продемонстрована – “Машини для сина”.

Роботи Романа Сущенко виконанні з підручних матеріалів (оскільки довго не дозволяли передавати у камеру, а ні крейди, а ні олівців з фарбами).
Перші його роботи виконані звичайної кульковою ручкою і простим олівцем. Потім почав експериментувати — застосовувати у своїй творчості чай. Виявилося, що у різній концентрації він дає можливість отримати різні кольори Для накладення цього природного барвника на папір також використовував підручні матеріали — сірники, вушні палички. Також у своїх роботах використовував кетчуп, фурацилін, кисіль, пральний порошок.
Відмітимо, що це перша виставка, на якій був присутній сам автор.

В якості першого міста для проведення виставки Миколаїв був обраний не навмисно. Адже, як каже сам Роман, з нашим містом у нього багато світлих спогадів.

Творча молодь студентства Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика залюбки прийняли запрошення організаторів відвідати виставку та поринути у світ Романа Сущенко.

Вікторія Чернега

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-T4KKNNFPL1'); (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://cdn.jsdelivr.net/npm/yandex-metrica-watch/tag.js", "ym"); ym(75202507, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true, webvisor:true, trackHash:true });