Вшанування пам’яті ліквідаторів аварії ЧАЕС

Чорнобильська катастрофа — техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.

26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу — аварію на Чорнобильській АЕС — та вшанування героїзму людей, які брали участь у ліквідації її наслідків.

У річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції голова студентської ради Коханюк О.О. та студенти Міжнародного класичного університету ім. Пилипа Орлика спільно з мешканцями Миколаєва в сквері “Подвигу ліквідаторів аварії ЧАЕС” вшанували пам’ять Героїв Чорнобиля.

Чорнобиль залишив нам пам’ять про трагедію, котра поділила життя і долі мільйонів українців на «до Чорнобиля» і «після Чорнобиля». Сьогодні аварія на ЧАЕС є сумним нагадуванням про те, що жодна технологія, жодна економічна вигода не може стояти вище за безпеку довколишнього середовища, в якому живемо і за безпеку людей.